Menu Zavřeno

Schott zwiesel – spojení, které ladí

křišťál

Spojení dvou společností Schott a Zwiesel je opravdu jedinečná záležitost. Jedná se o dokonalé spojení dvou firem, z nichž jedna se zabývá zpracováním skla a druhá zpracováním křišťálu. Díky tomuto nezvyklému spojení vznikla společnost, která se zabývá hlavně olovnatým a bezolovnatým křišťálem.

Rozdíl mezi olovnatým a bezolovnatým křišťálem je znát.

Pokud se budeme bavit o olovnatém křišťálu tak ten je na první pohled trochu tmavší a méně průzračný než ten bezolovnatý. Na ten další si všimneme, že má tlustější stěny. Kvůli obsahu olova je také trochu těžší. Je na něm však lépe vidět vzor. Každý si vybere podle vkusu. Pokud chceme tmavý křišťálový set tak je pro nás olovnatý křišťál skvělou volbou. Navíc je trochu odolnější. Pokud chceme čirý lesk a velmi tenoučké stěny a budeme dávat pozor na to, aby se nám výrobky nerozbily, zvolíme křišťál bezolovnatý.

Schott zwiessel sklenice jsou k dispozici v obou provedeních. Jejich hlavní specializace je ale na bezolovnatý křišťál. Proto nenajdeme v jejich sortimentu mnoho produktů z toho olovnatého. Produkty z olovnatého křišťálu vůbec poslední dobou rychle mizí ze scény. Asi už se nikomu nelíbí. Najdeme je spíše jen ve starých sbírkách. Stále sice existují společnosti, které se ním zabývají ale je jich jak šafránu. Proto ta rozmanitost trhu není tak vysoká a musíme se omezit spíše na originální ručně vyráběné kusy. Pokud ale chceme sáhnout po bezolovnatém křišťálu tak se nám jistě spojení firem Schott Zwiesel bude líbit a hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *