Menu Zavřeno

Restaurace a vybavení na plac

restaurace

V restauraci máme tři hlavní oddělené sekce. Jednou je kuchyně, další je bar s pokladnou a třetí sekcí je plac. Placem se myslí restaurace samotná. Je to většinou veliký sál, který je posetý stoly a židlemi.

Tam si sedají zákazníci a konzumují zde připravené pokrmy. Na place je trochu jiné restaurační vybavení, než je tomu v kuchyni a za barem. Je zde potřeba použít trochu křehčí materiály a je zde hlavně kladen důraz na estetiku a krásu daných věcí.

Restaurace mívá obvykle nějaké téma.

Témata restaurací jsou velmi odlišná. Můžou se specializovat na kde co. Ať už se jedná o nějakou orientální kuchyni anebo se jedná o nějakou speciální věc jako třeba hudební styl. Vždy je do tohoto tématu sladěn i vnitřek restaurace. Když přijdu do metalového baru nebo do metalové restaurace tak očekávám, že na mě dýchne metalový duch už od vchodu. S tím také souvisí třeba restaurační porcelán.

Pokud máme nějakou hudební skupinu jako téma restaurace, mohli bychom zvolit restaurační porcelán jako napodobeninu vinylu nebo něčeho takového. Restaurační talíře by mohli pěkně připomínat gramofonové desky a mohli by být sladěny do pěkných temných tónů. Nebo bychom mohli sladit barvy restaurace a jejího interiéru do barev dané hudební skupiny. Podle toho by pak mohlo vypadat i restaurační sklo. Sklenice, talíře a příbory by měli držet téma restaurace co možná nejvíce protože to je to první, co zákazník uvidí a použije, když k nám přijde.

Proto je důležité volit restaurační vybavení na plac vcelku rozvážně, a hlavně k danému tématu. Pokud bychom chtěli dodržet nějakou orientální kuchyni tak musíme dodržovat tradice dané kultury. Není možné abychom jídlo, které se jí z pánví nebo speciálních prkének, podávali na obyčejných bílých talířích s oblohou tak, jak jsme zvyklí. Je prostě opravdu nutné hodně přemýšlet, než se pustíme do vybavení našeho placu restaurace. Další otázkou už jenom zbývá, kde všechny ty věci nakoupit. V tom nám jednoduše poslouží internet. Je ale důležité mít připravený veliký obnos. Některé orientální speciality totiž mohou stát mnohem více, než si myslíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *